KAPO 100 rändnäitus jõudis Narva

Kaitsepolitseiameti juubeli puhul kokku pandud rändnäitus „Varjatud võitlus“ on avatud Narvas Astri keskuses kuni veebruari keskpaigani. Näitus tutvustab ameti põhilisi tegevusvaldkondi läbi inimeste, kes nendes teemavaldkondades on tuntuks saanud.

 

Käsitletud teemade ring on lai: riigikukutaja portree Viktor Kingissepa näitel, ministrite hämarad teod, poisikesest FSB agent jpm. Osa rändnäitusel kajastatud inimesi esinevad seal ilma enda nime ja näota, et ka tänasel päeval nende anonüümsus tagada.

Väljapanekuga tutvumine võtab viis minutit ning kõigi tekstide lugemiseks võib kuluda kuni kolmveerand tundi. Kõigil huvilistel palub amet järgida ostukeskuses kehtivaid terviseohutuse reegleid, kanda maski ja hoida teiste huvilistega vajalikku distantsi. Näituse külastamine on tasuta ja see on Astri keskuses üleval kuni 14. veebruarini. Näitus on varasemalt olnud nii Tallinnas, Pärnus, Valgas kui ka Tartus.

Kaitsepolitsei tegevuse seadustas 12. aprillil 1920 peaminister Jaan Tõnissoni ja siseminister Aleksander Hellati allkirjastatud Eesti Vabariigi kaitsepolitsei korraldus. Uue ameti ülesandeks seati demokraatliku vabariigi ja kehtiva riigikorra kukutamisele suunatud kuritegude vastu võitlemine. Mullu tähistasime 100 aasta möödumist ameti asutamisest.

Lisainfo:
Jürgen Klemm
pressiesindaja
Kaitsepolitseiamet
[email protected]
tel: (+372) 612 1406
mob: (+372) 5090 170