Skip to main content

Tallinna lennujaamas toimub terrorismi- ja pantvangiteemaline õppus

Tallinna lennujaamas toimub terrorismi- ja pantvangiteemaline õppus EU CREMEX 2011

Neljapäeval, 19. mail, leiab aset rahvusvahelise kriisiõppuse EU CREMEX 2011 teine osa - terroriohu- ja pantvangiolukorra lahendamise õppus Tallinna lennujaamas, mida juhib kaitsepolitseiamet. Tegemist on siseministeeriumi ja tema haldusala asutuste korraldatud kriisiõppuse jätkuga nädala alguses Tartus toimunud pääste- ja politseisündmustele.

EU CREMEX 2011 legendi järgi korraldatakse Eestis tuumaenergia-alane konverents, mille ohuhinnangud on tinginud viie partnerriigi - Soome, Rootsi, Leedu, Hollandi ja Ühendkuningriikide  - kohalekutsumise. Ohustsenaarium realiseerub ning lisaks Tartus toimunud järjestikkustele õnnetustele leiavad aset pantvangikriis Tallinna lennujaamas ning "räpase" pommiga ähvardav terrorismiakt.

Tallinna osaõppus mängitakse läbi lennujaama territooriumil Estonian Airi lennukis ning lennujaamahoone vahetus läheduses. Lisaks toimuvad tegevused Jägala ja Aegviidu kandis, kus võib üle lendamas näha koptereid.

EU CREMEX 2011 on 16.-20. mail Tartus ja Tallinnas toimuv rahvusvaheline suurõppus, mille raames harjutatakse riigi võimekust toime tulla ulatuslike keemia- ja kiirgusõnnetustega, samuti harjutatakse läbi terroriohu- ja pantvangiolukord ning Eesti riigi võimekus vastu võtta ja korraldada välisabipartnerite tööd.

Siseministeerium korraldab üleriigilise kriisireguleerimise õppuse kord nelja aasta järel. Seekordne õppus EU CREMEX 2011 on planeeritud ühtlasi Euroopa Liidu koostööõppusena. Õppuse läbiviimist toetab Euroopa Liidu Elanikkonnakaitse Mehhanism.