Skip to main content

Siseminister esitab peadirektori ametikohale Arnold Sinisalu

Siseministri kinnitusel on Arnold Sinisalu pühendunud juht ja julgeoleku valdkonda väga hästi tundev kõrge usaldusväärsusega riigiametnik. „Arnold Sinisalul on tipptasemel haridus, samuti pikaajaline kogemus ametkonnas, ta on töötanud väga erinevatel ametikohtadel ja tunneb hästi nii töötajaid kui ka ametkonna erinevaid valdkondi. Sinisalu on aktiivselt osalenud aastate jooksul õigusloomes, samuti arendanud julgeolekuasutuste rahvusvahelist koostööd,“ sõnas siseminister Ken-Marti Vaher. Arnold Sinisalu on andnud nõusoleku kandideerimaks Kapo peadirektori ametikohale.

Arnold Sinisalu on sündinud 1970. aastal Kärdlas. Ta on lõpetanud 1992. aastal Siseministeeriumi Politseiakadeemia, 1999. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuseõppe ning 2012. aastal samas ka doktoriõppe. Sinisalu on lisaks ametialasele tegevusele uurinud mõjutustegevuse piire rahvusvahelises õiguses. Alates 1993. aastast on Sinisalu töötanud erinevatel, valdavalt juhtivatel ametikohtadel Kaitsepolitseiametis.

Kaitsepolitsei peadirektori nimetab ametisse Vabariigi Valitsus siseministri ettepanekul, kuulates ära Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni arvamuse. Kaitsepolitsei peadirektor nimetatakse ametisse viieks aastaks. Kaitsepolitseiameti praeguse peadirektori Raivo Aegi ametiaeg lõpeb 15. juunil.

Mihkel Loide
pressiesindaja
Siseministeerium