Skip to main content

Prokuratuuri taotlusel vahistati korruptsioonis kahtlustatav ettevõtte teenistuse juhataja

Teisipäeval, 19. mail pidasid kaitsepolitsei ametnikud kinni Eesti Energia Narva Elektrijaamad AS-i (EENE) katla- ja turbiinseadmete teenistuse juhataja, kellele esitati kahtlustus korduvas altkäemaksu võtmises. Prokuröri taotlusel võttis täna Viru Maakohus mehe kohtueelse menetluse ajaks vahi alla.

Kahtlustuse kohaselt võttis 60-aastane Juri  oma ametipositsiooni ära kasutades korduvalt altkäemaksu selle eest, et ta aitas altkäemaksu lubanud ja andnud isikuga seotud ettevõttel võita EENE poolt välja kuulutatud hankeid.

Lisaks Jurile on käesolevas asjas veel neli kahtlustatavat.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ütles, et ettevõtte sisekontroll on teinud uurijatega igakülgset koostööd võimaliku rikkumise avastamisel. "Ettevõte jätkab koostööd kriminaalmenetlust juhtiva Viru Ringkonnaprokuratuuri ja uurimist läbi viiva Kaitsepolitseiametiga juhtunu detailide väljaselgitamisel," kinnitas ta. Hando Sutter lisas, et mõistagi valitseb ettevõttes korruptsiooni osas nulltolerants ning on kahetsusväärne, et meie töötaja tegevus on andnud aluse esitada talle kahtlustus altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse saanud Narva Elektrijaamade töötaja on esitanud lahkumisavalduse.

Kriminaalasja detailsemaid menetlusandmeid ei ole käesoleval hetkel võimalik uurimise huvides avalikustada.

Jelena Filippova
pressinõunik
Viru Ringkonnaprokuratuur