Skip to main content

Prokuratuur saatis mõrvakatses süüdistatavad kohtu ette

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas kahele mehele süüdistuse lõhkeseadeldisega mõrvakatse korraldamises ja muudes kuritegudes.

60-aastasele Ralfile ja 37-aastasele Sergeile on esitatud süüdistus mõrvakatses, mis pandi toime lõhkeseadeldist kasutades, üldohtlikul viisil ja omakasu motiivil. Samuti  süüdistatakse mehi lõhkeseadeldise ja suure koguse lõhkeaine ebaseaduslikus käitlemises.

Lisaks said Ralf ja Sergei süüdistuse suure koguse narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises. Narkokuriteos on esitatud süüdistus ka 23-aastasele Markile.

Kaitsepolitsei alustas kriminaalmenetlust tänavu 31. mail, kui Tallinnas leiti aadressil Tartu maantee 53 asuva maja juurest sõiduauto alt lõhkeseadeldis. Politseipatrullid  piirasid  inimestele ohutsooni ligipääsu ja päästeameti demineerimiskeskuse töötajad eemaldasid seadeldise sõiduki küljest ning muutsid selle ohutuks.

Kaitsepolitsei pidas seoses juhtunuga 30. juulil kinni Ralfi ja Sergei ning esitas neile kahtlustuse sõiduauto omaniku, 54-aastase mehe mõrvamise katses. Kohus võttis kahtlustatavad prokuröri taotlusel vahi alla. Mark peeti kahtlustatavana kinni 27. septembril ja võeti samuti vahi alla.

Sergeid on varem kriminaalkorras karistatud neli korda ja Marki üks kord, Ralf on Eestis varem karistamata.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi kaitsepolitsei ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Arno Põder
pressinõunik
Põhja ringkonnaprokuratuur