Skip to main content

Prantsuse suursaadik tunnustas Raivo Aegi Prantsuse Auleegioni Ordeniga

Esmaspäeval, 16. septembril andis Prantsuse suursaadik Michel Raineri endisele kaitsepolitsei peadirektorile üle Prantsuse kõrgeima teenetemärgi, Auleegioni ordeni.

Kõrge tunnustuse, rüütlijärgu Auleegioni ordeni teenis Raivo Aeg töötades veel Kaitsepolitseiameti peadirektorina, nüüd avanes võimalus see pidulikult üle anda. Prantsuse suursaadiku residentsis toimunud pidulikul tseremoonial osalesid lisaks saatkonna töötajatele ka kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu koos Raivo Aegi endiste kolleegidega.

Suursaadik lausus Prantsuse saatkonna residentsis toimunud vastuvõtul, et Eesti julgeolekuasutuse juhina Raivo Aeg aitas kaasa kahe maa vahelise koostöö laiendamisele. „Autasu näitab, et olete suur Prantsusmaa sõber ja suurepärane professionaal,“ ütles suursaadik Raivo Aegile.

Raivo Aeg tõdes autasu vastu võttes, et annab endale täielikult aru, et võtab autasu vastu kaitsepolitsei nimel. „See on tunnustus samamoodi kogu organisatsioonile ja minu endistele kolleegidele,“ sõnas Raivo Aeg.

Tänukõnes pidas Raivo Aeg  väikese riigi jaoks ülimalt tähtsaks omada häid ja samu väärtusi kandvaid sõpru. „See on oluline üksikute probleemide lahendamisel väljaspool oma riigi piire, ametkondade vahel erinevates maades usaldusliku koostöö ülesehitamisel,“ sõnas Aeg ja lisas, et eriti teravalt tunnetame seda tänases ülikeerulises geopoliitilises situatsioonis.

Raivo Aeg tõdes, et paraku Eesti naaber ei pea millekski rahvusvahelist õigust ja tsiviliseeritud ühiskonna norme, mida oleme näinud juba pikemat aega Ukrainas toimuva näol. „Eriti valusalt saime seda tunda sündmuste ajal Kagu-Eestis, kus otseses mõttes rööviti, mitte ei arreteeritud, aga rööviti FSB poolt KAPO töötaja Eston Kohver.

Auleegioni orden on Prantsuse presidendi poolt välja antav kõrgeim riiklik autasu, mille asutas aastal 1802 Napoleon I Bonaparte. Prantsuse Auleegioni ordeni on pälvinud veidi enam kui 30 Eestiga seotud inimest.