Skip to main content

Pidasime kinni Venemaa agressiooni toetamises kahtlustatu

Laupäeval, 28. mail pidasid kaitsepolitseinikud Lõuna-Eestis piiriületamisel kinni keskealise topeltkodakondsusega mehe, keda kahtlustatakse KarS § 91-1 lg 1 alusel Venemaa agressiooni toetamises.

Kahtlustuse kohaselt toetas mees teadvalt ja vahetult Venemaa Föderatsiooni agressiooni Ukraina territooriumil. Eile, 30. mail võttis Harju maakohus prokuratuuri taotlusel mehe vahi alla.

Riigiprokuratuuri prokurör Melinda Ülend ütles, et välisriigi agressiooniaktiga liitumine, selles osalemine või selle toetamine on Eesti Vabariigis karistatav kuni viieaastase vangistusega. Agressiooni toetamisena käsitletakse ka Venemaa armee erinevatele väeüksustele lahingutegevuseks vajaliku tehnika, sealhulgas näiteks droonide, soetamist ja tehnika hankimise rahastamist.

„Ebaseaduslik toetus võib seisneda ka näiteks rahas või muus materiaalses abis, millega soovitakse toetada Venemaa agressiooni Ukrainas,“ selgitas kaitsepolitsei büroojuht Harrys Puusepp. Kui kellelegi jäävad internetis või mujal avalikus ruumis silma sellised üleskutsed, siis sellest palub kaitsepolitsei neid kindlasti teavitada meilitsi [email protected] või telefonil (+372) 612 1455.

Kriminaalmenetlust juhib Riigiprokuratuur ning uurimist toimetab Kaitsepolitseiamet.