Meeldetuletuseks: Dresseni riigireetmise faktoloogia

Ajakirjanduses on kohati kasutatud Venemaa meedia levitatud valefakte. Juhime tähelepanu kaitsepolitsei T3. juulil 2012 kodulehel avaldatud teabele Aleksei ja Viktoria Dresseni riigireetmisest. Soovitame tutvuda ka KAPO 2012 aastaraamatuga, kus samuti juhtumist pikemalt juttu

 

OLULISEMAD FAKTID ALEKSEI JA VIKTORIA DRESSENI RIIGIREETMISEST

3. JUULIL 2012 mõistis Harju maakohus riigireetmises KarS § 232 ja ametialase teabe edastamises KarS §243 järgi süüdi Kaitsepolitseiameti endise töötaja Aleksei Dresseni ja tema abikaasa Viktoria Dresseni.Kohtuasja arutati kinnisel istungil ja kokkuleppemenetluses.

KARISTUS: Kohus mõistis Aleksei Dressenile karistuseks 16 aastat vangistust ja Viktoria Dressenile 6 aastat vangistust 5 aastase katseajaga. Ühtlasi mõistis kohus Dressenitelt välja kriminaaltuluna saadud 142 900 eurot ning konfiskeeris Dressenitelt läbiotsimiste käigus leitud sularaha üle 23 000 euro (23 556,85 eurot) ning nende omanduses oleva korteri.

KURITEGU: Aleksei Dressen alustas riigireetmist 1998. aastal, kui Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) lõi informatsiooni saamise eesmärgil temaga kontakti ning lõplikult värbas ta 2001. aastal Venemaal Kaširas.

AGENDIJUHID: FSB poolt olid Aleksei Dresseni peamisteks agendijuhtideks: FSB Moskva ja Moskva oblasti valitsuse ülema asetäitjaks tõusnud kindral Jevgeni Tjažkun (sündinud 17.07.1956) ja FSB vastuluures polkovnikuna töötanud Mihhail Loginov (sündinud 05.07.1951).

KOHTUMISED: Aleksei Dressen kohtus FSB agendijuhtidega Venemaal ning peale 2001. aastal toimunud koostöö kinnistamist puhkusereiside legendi all Küprosel (2002), Türgis (2002), Tuneesias (2003), Malaisias (2004), Vietnamis (2006), Dominikaanis (2007) ja Marokos (2009).

EBASEADUSLIKULT EDASTATUD TEAVE: Aleksei Dressen kogus ja edastas abikaasa Viktoria Dresseni kaasabil FSBle informatsiooni ametialasest teabest kuni täiesti salajase tasemega riigisaladuseni, millele Aleksei Dressenil oli teenistusalane juurdepääs.

ALEKSEI DRESSENI TEENISTUSKÄIK KAITSEPOLITSEIS

Ametikohal alates Ametikohal kuni Ametikoha nimetus Osakond
01.01.2010 22.02.2012 juhtivspetsialist keskosakond
01.11.2009 31.12.2009 juhtivassistent keskosakond
01.10.2009 31.10.2009 juhtivassistent keskosakond
21.04.2008 30.09.2009 vanemassistent keskosakond
01.12.2007 20.04.2008 vanemassistent keskosakond
11.05.2001 30.11.2007 komissar keskosakond
01.04.2000 10.05.2001 politseidirektor keskosakond
05.04.1997 31.03.2000 politseidirektor Õigus-haldusosakond
26.02.1996 04.04.1997 politseidirektor Tallinna osakond
15.01.1996 25.02.1996 abidirektor keskosakond
21.06.1993 14.01.1996 politseidirektor Virumaa osakond
01.01.1993 20.06.1993 vaneminspektor Lõuna-Eesti osakond