Skip to main content

Kaitsepolitsei pidas kinni lõhkeseadeldisega mõrvamise katses kahtlustatavad

Kohus vahistas täna, 1. augustil prokuröri taotlusel kaks meest, keda kahtlustatakse mai lõpus Tallinnas sõiduauto alt leitud lõhkeseadeldisega seotud mõrvakatses.

Kaitsepolitsei töötajad pidasid 37-aastase ja 60-aastase mehe kinni esmaspäeval, 30. juulil. Nad said kahtlustuse mõrvakatses ja lõhkeseadeldise ebaseaduslikus käitlemises.

Kriminaalmenetlust juhtiv Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Jüri Kasesalu ütles, et kuriteo üksikasjadest pole veel võimalik laiemalt rääkida.  „Kahtlustatavate vahistamiseni jõuti vaid kaks kuud pärast uurimise algust, nüüd saame hakata täpsemalt uurima teo motiive ja asjaolusid,“ selgitas Kasesalu.

Kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Eerik Heldna sõnul saab väita, et operatiivteenistuste koostöös hoiti ära kõige raskemad tagajärjed.

„Lõhkeainega seotud kuriteod, eriti veel avalikus kohas, on väga ohtlikud suurele hulgale inimestele,“ sõnas Heldna. „Suure plahvatusjõuga lõhkeaine kurjategijate käes on lisaks ka vägagi tõenäoline julgeolekuoht.“

Heldna kinnitusel ei ole kurjategijatel tihti vahet, kas nad müüvad lõhkeainet ja lõhkeseadeldisi kuritegelike arvete klaarimiseks või äärmusliku maailmvaatega inimestele. „Siin põimuvad nii organiseeritud kuritegevuse kui ka terroristide huvid, mida nii mõnelgi juhul on pea võimatu eristada. Just seetõttu pööravad lisaks politseile suure koguse lõhkeainega seotud kuritegudele teravdatud tähelepanu ka julgeolekuteenistused nii Eestis kui ka mujal maailmas.“

Kriminaalmenetlust alustati tänavu 31. mail, kui Tartu maantee 53 maja juurest leiti sõiduauto alt lõhkekeha. Politseipatrullid  piirasid  inimestele ohutsooni ligipääsu ja päästeameti demineerimiskeskuse töötajad eemaldasid lõhkekeha sõiduki küljest ning kõrvaldasid ohu.

Kaitsepolitseiamet tänab antud kuriteo lahendamisel nii politsei kui ka Päästeameti kolleege, kelle professionaalne tegutsemine aitas ära hoida kõige hullema stsenaariumi.

Arno Põder
pressinõunik
Põhja ringkonnaprokuratuur
5788 0640
628 2605 
[email protected]

Harrys Puusepp
pressiesindaja
Kaitsepolitseiamet
6121406
5090170
[email protected]