Skip to main content

Kaitsepolitsei pidas Jõhvis kinni plahvatuse toimepanemises kahtlustatava isiku

Eile, 28. jaanuari hommikul pidasid kaitsepolitseiameti töötajad Jõhvis kinni 66-aastase mehe, keda kahtlustatakse plahvatuse tekitamises ja tapmise katses. Eelmise aasta novembris sai Jõhvis Eha tänaval plahvatuses viga 59-aastane mees.

Kinnipeetud meest kahtlustatakse plahvatuse tekitamises, millega põhjustati oht inimese elule, tervisele ja varale ning mille toimepanemisel kasutati lõhkeseadeldist. Samuti kahtlustatakse meest lõhkeaine ebaseaduslikus omandamises, valdamises ja kasutamises ning lõhkeseadeldise ebaseaduslikus valmistamises, omandamises, hoidmises ja edasitoimetamises. Lisaks sellele esitati mehele kahtlustus tapmise katses, mis on toime pandud üldohtlikul viisil ja lõhkeseadeldise kasutamisega.

Raske tagajärg jäi saabumata, kuna lõhkeseadeldis plahvatas vaid osaliselt. Kanatanu lubati pärast kohapeal meedikutelt esmaabi saamist kodusele ravile.

Täna, 29. jaanuaril võeti kahtlustatav mees Viru Ringkonnaprokuratuuri taotlusel ning maakohtu loal kohtueelse uurimise ajaks vahi alla. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Kaitsepolitseiamet ning menetlust juhib Viru Ringkonnaprokuratuur.

Jelena Filippova
pressinõunik
Viru Ringkonnaprokuratuur
663 8415; 530 21929
[email protected]

Harrys Puusepp
pressiesindaja
Kaitsepolitseiamet
6121406
5090170
[email protected]