Skip to main content

Kaitsepolitsei peamaja uus aadress on Luise 1

KAPO uus peamaja

Kaitsepolitsei peamaja juurdeehitus on kasutamiseks valmis ning töötajad ja tehnika on kolitud Toompuiestee 3 hoonest Luise 1 majja, mis on ka uus KAPO ametlik aadress.

Külalised on oodatud nüüdsest uude pääslasse Luise tänaval. Asutusevälised inimesed pääsevad hoonesse Luise 1 väravast, kus tuleb läbida varasemaga sarnased turvaprotseduurid.

Kaitsepolitseiameti peadirektor Margo Pallosonil on hea meel, et nii töö- kui ka külaliste võõrustamise tingimused on saanud kaasaegseks. „Juurdeehitus oli kauaoodatud ja kriitiliselt vajalik – lahendame sellega karjuva ruumipuuduse, saame oma töötajatele pakkuda kaasaegseid töötingimusi ning ameti uus peakorter vastab tänastele kõrgendatud julgeolekunõuetele“.

Palloson möönis, et paraku on tulnud uues hoones osa vajalikest ehitustöödest ka ootele panna, kuna raha pole jätkunud. „Kaitsepolitseiameti kompleks ei ole aga veel kaugeltki valmis, jätkame vana hoone renoveerimisega ja alles nende tööde lõppemise järel saab ruumipuudus lõplikult lahendatud.“ Kaitsepolitseiameti senises hoones Toompuiestee 3 algavad renoveerimistööd, mis peaksid kava kohaselt lõpule jõudma 2024. a sügise alguses. Seejärel saab kaitsepolitsei peamaja kompleksi tervikuna pidulikumalt vastu võtta.

„Tänan väga kõiki kaasatud osapooli, eeskätt meie ehituse peatöövõtjat Nordecon Ehitust ning olulisi töid teostanud Telegruppi, kelle ennastsalgava pingutuse tulemusel oleme tänaseks saanud juurdeehitusse kolida.“

Veel on väike muudatus postiteenustes: kaitsepolitsei postipääsla asub nüüd Luise 3 aadressil, kus kullerid ja postiautod saavad liikuda. Postiteenuse osutajatele on vajalik info ka kättesaadav kaitsepolitsei kodulehel www.kapo.ee

Kontakt:

[email protected]