Skip to main content

Õismäe tee kortermajas on evakuatsioon lõppenud

KAITSEPOLITSEIAMET
PÕHJA RINGKONNAPROKURATUUR

Pressiteade

Õismäe tee kortermajas on evakuatsioon lõppenud

Kaitsepolitsei lõpetas menetlustoimingud Tallinnas Õismäe tee kortermajas ning evakueeritud trepikoja inimesed saavad koju tagasi.

Menetlustoimingud Õismäe teel algasid eile päeval ning kestsid täna hommikul ligi kl 9ni. Juhtum on seotud lõhkeaine ebaseadusliku käitlemisega ning inimeste ohutuse tagamiseks evakueeriti inimesed kortermaja ühest trepikojast. Haabersti linnaosavalitsus tagas öömaja neile, kes ööseks koju ei saanud.

Korteris oli erinevaid lõhkainega seotud esemeid. Kaitsepolitsei büroo juht Tõnu Miilvee sõnul on ohtlikud asjad viidud kortermajast ohutusse kohta. „Paraku lõhkeainega seotud uurimistoimingutel tuleb äärmiselt ettevaatlik olla, mis vahel võib tähendada pikki töötunde ning inimestele mõningast ebamugavust,“ selgitas Miilvee. „Usun, et kokkuvõttes läks inimestel Õismäe teel hästi, et suur oht on kõrvaldatud ning selle hind on seekord kodust eemal veedetud öö.“ Miilvee tänas kaitsepolitsei nimel nii evakuatsiooni korraldanud Põhja prefektuuri politseinikke, Päästeameti demineerimiskeskuse töötajaid kui ka Haabersti linnaosa valitsust, kes evakueeritutele öömaja tagas.

Juhtumi osas on käsil kriminaalmenetlus lõhkaine ebaseadusliku käitlemise uurimiseks. Kinni on peetud samas kortermajas elanud mees ning kontrollitakse teiste inimeste võimalikku seotust kuriteoga. Menetlust juhtiv prokurör Eneli Laurits selgitas, et lõhkeaine käitlemine suures kortermajas on erakordselt ohtlik ning prokuratuur suhtub sellistesse kuritegudesse väga tõsiselt. „Oma käitumisega ohustas kahtlustatav potentsiaalselt kõigi majaelanike elu ning tervist. Kriminaalmenetluse käigus vajavad paljud asjaolud veel väljaselgitamist, kuid hetkel kogutud tõendid annavad kindlasti aluse prokuratuuril taotleda kahtlustatava uurimise ajaks vahi alla võtmist,“ lisas ringkonnaprokurör Laurits.

Kaitsepolitsei tuletab kõigile meelde, et saades teada lõhkeaine ebaseadusliku käitlemise kahtlusest, näiteks keegi leidis kusagilt lõhkeseadme, lõhkematerjali vms, tuleb kohe helistada hädaabi telefonumbrile 112. Kindlasti ei tohi lõhkeaine kahtluse korral vastavat eset ise transportima asuda, vaid hoida sellest eemale ning helistamise järel oodata operatiivteenistuste korraldusi edasiseks ohutuks käitumiseks.

Harrys Puusepp
pressiesindaja
Kaitsepolitseiamet
612 1406/ 5090170
[email protected]

Kriminaalmenetluse edasise käigu kohta saab küsida Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult:

Kaarel Kallas
pressinõunik
Põhja Ringkonnaprokuratuur
6944 201/ 57 880 640
[email protected]